Podporte sen malej námorníčky!

Obalka_nahlad Marínka Somarinka„Čautesommarinka!“

Keď sa ostatné deti začali chichotať, tak sa už naozaj skoro rozplakala. Ale Jonáš a Krišpín jej to, našťastie, poobede na kolotoči všetko vysvetlili. Že počuli, že Somarinka. A že je to sranda. A že má suprové námornícke tričko, že aj oni by také chceli.

Marínka Somarinka je šibalka s tetovačkou kotvy na ramene. Jedného dňa, keď sa jej nepodarí zrealizovať sen stať sa námorníčkou, rozhodne sa o tom aspoň natočiť film.

Pomáha jej dedo, scenárista. S kamarátmi Jonášom a Krišpínom, mamkou a tatom, dedom a psom Indym zažívajú vďaka tomu každý deň zaujímavé príhody a dobrodružstvá. Práve cez ne Marínka Somarinka predstaví celý postup výroby filmu. Nenápadne, vtipne, hrou.

Marínku Somarinku napísala Marka Staviarska, absolventka filmovej produkcie na VŠMU v Bratislave. Viacerí z nás si ju pamätajú ešte z chodieb Gymnázia J. A. Raymana v Prešove. Už na vysokej škole premýšľala o forme filmového vzdelávania pre deti, ale, podľa jej vlastných slov,  napadli jej len samé somariny. Keď sa jej po škole narodila naozajstná Marínka, prišla s ňou aj myšlienka napísať detskú knižku. Vtipnú a farebnú knižku o filme!

Marínka Somarinka bude mať krst v polovici novembra, avšak tvorcovia stále hľadajú prostredníctvom  crowdfundingu ľudí, ktorí by pomohli vyzbierať aspoň časť nákladov na jej vydanie a nakrúcanie klipu k sprievodnej pesničke. Viac sa dozviete na českom Startovači.

marinka_somarinka
Ilustrácie: Adelka Režná

Marka Staviarska a Juraj Sabol